Rehabilitacja kardiologiczna - jakie zabiegi ?

Holmed Uzdrowisko oferuje rehabilitację kardiologiczną w ramach kontraktów z NFZ oraz ZUS. Dowiedz się dla kogo jest przeznaczona, jakie mamy dostępne kontrakty oraz jakich zabiegów/ćwiczeń możesz się spodziewać.

Celem rehabilitacji kardiologicznej  jest poprawa sprawności i wydolności fizycznej, kondycji psychicznej  oraz jakości życia. Do tego typu rehabilitacji kwalifikowani są:

• pacjenci po przebytych ostrych zespołach wieńcowych, zawałach serca ( leczeni  metodą przezskórnej angioplastyki  tętnic wieńcowych  lub  po zabiegach  pomostowania naczyń wieńcowych – by-passach),

• chorzy z niewydolnością serca,

• pacjenci z zaburzeniami rytmu,

• osoby bez dolegliwości  obciążeni czynnikami ryzyka  rozwoju chorób serca  w ramach działań profilaktycznych  i prozdrowotnych.

Szpital Holmed Uzdrowisko ma podpisane poniższe kontrakty, w ramach których można dostać skierowanie na rehabilitacje kardiologiczną:

- Rehabilitacja Kardiologiczna KOZ NFZ - do 14 dni po zawale

- Rehabilitacja Kardiologiczna Wczesna NFZ - do 56 dni po zawale

- Rehabilitacja Kardiologiczna ZUS

Nie każdy kwalifikuje się do powyższych programów - dlatego prosimy o kontakt z nami w celu kwalifikacji. Postaramy się pomóc.

Jakich ćwiczeń oczekiwać?

1. Trening interwałowy na cykloergometrach

2. Ćwiczenia ogólnousprawniające grupowe

3. Trening marszowy oraz trening stacyjny

4. Ćwiczenia czynne w odciążeniu (Ugul lub Redcord) - w określonych przypadkach

Po więcej informacji na temat rehabilitacji kardiologicznej zapraszamy do kontaktu pod numerem 85 722 21 22.