Rehabilitacja uzdrowiskowa - jakie zabiegi wybrać? Poniżej TOP 10.

Szpital  Holmed Uzdrowisko oferuje bogatą bazę zabiegową z zakresu rehabilitacji uzdrowiskowej. Aby pomóc wybrać zabiegi dopasowane do indywidualnych potrzeb, poniżej przedstawiamy Top 10 najpopularniejszych z nich. Pełna lista zabiegów znajduje się TUTAJ. Zapraszamy także do zapoznania się z naszymi PAKIETAMI.

1. Okłady i kąpiele borowinowe

Borowina, wydobywana lokalnie na terenie Uzdrowiska Supraśl, posiada unikalne właściwości lecznicze. Może być doskonałym uzupełnieniem terapii kręgosłupa, o ile nie jest to jedyny zabieg jakiemu się poddajemy.

2. Bicze szkockie

Bicze szkockie mają działanie antycelulitowe, masują obolałe mięśnie, dotleniają tkanki i pobudzają krążenie. Działają regenerująco na skórę i pobudzają przemianę materii.

3. Masaże klasyczne

Masaż rozluźnia mięśnie, dobroczynnie wpływa na wiele funkcji życiowych oraz regeneruje organizm. Niezastąpiony w obrzękach kończyn, przewlekłym bólu mięśni i kręgosłupa.

4. Krioterapia

Krioterapia miejscowa często wskazana jest w przypadkach schorzeń kręgosłupa, wspomaga odnowę biologiczną i regenerację całego organizmu.

5. Hydroterapia

Zabiegi poprawiające krążenie, przeciw-obrzękowe, zwiększające bezbólowy zakres ruchomości stawów oraz rozluźniające mięśnie.

Niektóre zabiegi z zakresu hydroterapii jak na przykład masaż wirowy mogą pomóc przy dolegliwościach kręgosłupa. Dodatkowo, poprawiają krążenie i rozluźniają mięśnie.

6. Suche kąpiele kwasowęglowe

Zabieg polega na wprowadzeniu technicznego dwutlenku węgla do urządzenia typu szafkowego. Wchłaniany przez skórę wywiera silne działanie rozszerzające na naczynia krwionośne co za tym idzie zwiększa się dopływ tlenu do tkanek.

7. Fala uderzeniowa

Fala uderzeniowa wytwarzana jest pod ciśnieniem  w profesjonalnym, przeznaczonym do tego aparacie, a impulsy aplikowane są do ciała przez specjalną głowicę. Dzięki ich zogniskowaniu fala uderzeniowa bardzo dokładnie trafia w konkretne miejsce – działa przede wszystkim na chore tkanki, niewielkim lub w żadnym stopniu oddziałuje na pozostałe.

Silna bodźcowość zabiegów umożliwia rozbicie patologicznie powstałych zwapnień oraz zwłóknień. Dlatego jest to niezastąpiona metoda nie tylko w przypadku ostróg piętowych, czy zwapnień barkowych, ale także wszelkiego rodzaju entezopatii.

Przyspiesza produkcje kolagenu, zwiększa odżywienie tkanek i przyspiesza usunięcie produktów metabolizmu komórkowego co przekłada się na regenerację tkanek. Dlatego często zalecana jest po operacjach plastycznych lub przy stanach zapalnych.

8. Ćwiczenia w basenie

W czasie pływania mięśnie uwalniają się od napięć nagromadzonych w nich pod wpływem stresu albo przebywania w jednej pozycji, a krążki międzykręgowe oddalają się od siebie, przynosząc ulgę w bólu. Pływanie zapobiega przeciążeniom, wadom postawy i pomaga je korygować.

9. Terapia Manualna

Nasz najpopularniejszy zabieg. Terapia manualna pomaga zniwelować ból i poprawić funkcjonowanie pacjentów nawet z wieloletnim przewlekłym bólem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik manualnych, usprawniana jest praca stawów i uelastyczniane mięśnie.

10. Rehabilitacja kręgosłupa na systemie DAVID

Zaawansowana terapia schorzeń kręgosłupa stosowana także w profilaktyce. Polecana w połączeniu z terapią manualną bądź innymi zabiegami.

Trening na maszynach pod okiem fizjoterapeuty umożliwia izolację określonego odcinka kręgosłupa. System daje w czasie rzeczywistym informacje zwrotne na temat tego czy ruch jest prawidłowy. Pomaga zwiększyć zakres ruchomości oraz siłę mięśni szkieletowych. Zalecane jest minimum 10 sesji.

Więcej informacji o sprzęcie znajduje się TUTAJ.