System DAVID: Nowoczesna Rehabilitacja Kręgosłupa

Jedną z naszych specjalizacji jest rehabilitacja schorzeń kręgosłupa. Nasz zaawansowany pakiet rehabilitacji kręgosłupa wykorzystuje nowoczesne urządzenia DAVID, które pozwalają na monitorowanie poprawności ruchu pacjenta dając mu informację zwrotną w czasie rzeczywistym. Trening ten jest polecany zarówno w działaniu profilaktycznym jak i w rehabilitacji połączonej z terapia manualną lub innymi zabiegami. Poniżej krótki opis systemu.

 

Główne zalety programu to:

 

1. Skoncentrowanie treningu na konkretnym odcinku kręgosłupa, który sprawia największy problem. Dzięki temu dotykasz przyczyn przewlekłego bólu i lepiej je rozumiesz.

 

2. Postępy pacjenta są widoczne i zapisywane w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zobaczysz czy udało Ci się uzyskać poprawę.

 

3. Obniżenie bólu, zwiększenie ruchomości oraz siły mięśni - to tylko niektóre parametry które monitoruje program. Dzięki temu masz pewność, że terapia działa.

 

4. Darmowe konsultacje lekarskie i opieka fizjoterapeuty podczas treningu - dzięki czemu masz dostęp do najlepszych specjalistów Terapii Manualnej i innych metod rehabilitacji kręgosłupa.

 

Jak dokładnie przebiega trening? 

 

ETAP 1: Indywidualny Plan Rehabilitacji (30 min)Pierwszym etapem jest zawsze konsultacja z lekarzem oraz fizjoterapeutą, aby dopasować plan zabiegów do Twojego indywidualnego stanu zdrowia.

 

ETAP 2: Rozgrzewka i stretching (15 min)Rozgrzewka pomaga zmniejszyć ryzyko urazów i bólu, które towarzyszy ćwiczeniom. Dzięki temu bezpiecznie przygotowuje ciało do zwiększonego obciążenia.

 

ETAP 3: Ćwiczenia na maszynach (40 min)Ćwiczenia konkretnych odcinków kręgosłupa na maszynach skandynawskiego systemu DAVID. Sprzęt monitoruje parametry medyczne i postęp rehabilitacji w czasie rzeczywistym.

 

ETAP 4: Indywidualnie dobrany zabieg kręgosłupa (do 30 min)Fizjoterapeuta przeprowadza zabieg z listy opracowanej przez lekarza na początku terapii. Zabiegi mogą być wykonywane naprzemiennie podczas kolejnych treningów. Dostępne zabiegi to między innymi:- terapia manualna- kinezyterapia- masaż leczniczy- okłady z borowiny leczniczej- krioterapia miejscowa- elektrolecznictwo (prądy TENS lub inne)- hydroterapia: masaż wirowy

 

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego filmu, który opisuje nowoczesny system rehabilitacji kręgosłupa DAVID.

 

 

 

 

Please reload

Ostatnie:

Please reload

Tagi

Please reload

KONTAKT

Uroczysko Pustelnia 1, 16-030 Supraśl, woj. podlaskie

Znajdujemy się 15 km od Białegostoku

TEL. 85 722 21 22

FAX 85 722 21 21

Lokalizacja

Wskazówki dojazdu

Rozkład autobusów

Informacja turystyczna

©2018 SZPITAL REHABILITACYJNO-UZDROWISKOWY HOLMED UZDROWISKO SP Z O.O.